Instagram'da Büyük Değişiklik

5 Temmuz 2022
Posted in Genel
5 Temmuz 2022 Ece Kibaroğlu

Instagram

Artık Videolar Ön Planda

2010 senesinden günümüze hayatımızın önemli bir parçası haline gelen Instagram, gün geçtikte kullanım alanı ve sundukları çeşitlenerek çoğalıyor.

Görsel Alıntı Link

Görsel ve işitsel iletişimin vazgeçilmez aracı haline gelen Instagram, yeni bir güncelleme ile kullanıcılara köklü bir değişim sunuyor. TikTok ve YouTube gibi mecralardaki video paylaşımlarının dikkate değer artış oranlarından sonra Instagram, kullanıcıları için video paylaşımlarını bir adım önde tutacak güncellemesi ile değişim sürecini başlattı.

 

 

 

 

Görsel Alıntı Link

 

Güncellemeyle beraber Instagram uygulamasına giren kişi artık anasayfa arayüzünde bir film rulosunu anımsatan paylaşım diziniyle karşılaşıyor. Daha önce Reels formatındaki paylaşımların yayın arayüzünü hatırlatan bu yeni akış dizini, video ulaşılabilirliğinin ön planda olmasını sağlıyor.

 

Güncellemeyle beraber anasayfa arayüzünün yenilenmesi, Hikaye paylaşım dizininde oluşturulan yeniliği de kapsıyor. Henüz test aşamasında olan bu yeni güncelleme, videoların tam ekranda konumlanmasıyla beraber Hikaye Dizini’nin kaybolması sorununu da ortaya çıkarıyor. Bu sorunla ilgili henüz Instagram tarafından yeni bir açıklama yapılmadı. Ancak güncellemenin test aşamasında olmasıyla kullanıcıların bu yeni arayüzü benimsemesi veya yeni bir güncelleme yapılarak geliştirilmesi bekleniyor.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Contact

İletişime Geç.

Projenizi sizden dinlemek isteriz,
bunun için bir telefon uzağınızdayız.

Projeni Anlat

Markan için düşündüğün projeni bize anlat.

Fikirlerini Söyle

Projen için bize fikirlerini söyle.

Senin Projen İçin Çalışalım

Tüm bilgileri bize anlat biz markan için çalışalım.

ARA: +90 532 261 82 22

Begonya Sk. Nida Kule Ataşehir/İstanbul
+90 532 261 82 22 / +90 216 510 70 45

Contact